KONKURS LIDERZY IT 2019

Computer&Equipment Technology

Marka Hyperbook

Marka Hyperbook

Opis

Hyperbook to polska firma zajmująca się produkcją laptopów stworzona przez ekspertów z pasją. Budujemy laptopy na zamówienie, co odróżnia nas od pozostałych firm tego typu na rynku. Tworzone przez nas produkty są w 100% zgodne z oczekiwaniami klientów. Główną cechą Hyperbook, która odróżnia nas od konkurencji, jest wsłuchiwanie się we wszelkie potrzeby i oczekiwania klientów tak, aby byli oni maksymalnie zadowoleni z zamówionych laptopów.


Każdy, kto zamawia laptop Hyperbook, zyskuje gwarancję, że będzie mógł sam zdecydować o doborze komponentów. Wszystko to za sprawą konfiguratora, który znajduje się na naszej stronie internetowej. Dzięki niemu w bardzo łatwy sposób można stworzyć swój wymarzony podręczny komputer zgodny z naszymi oczekiwaniami. Wśród komponentów, które można skomponować zgodnie ze swoimi potrzebami, można wymienić chociażby obudowę laptopa, ilość pamięci, moduły sieci bezprzewodowej, rodzaj karty graficznej czy procesora. Specjaliści Hyperbook są również w stanie zwiększyć wydajność układu chłodzenia czy przygotować specjalną grafikę na klapie laptopa.


W Hyperbook można zamówić laptop spełniający potrzeby każdego – zaopatrują się u nas gracze, graficy, montażyści, programiści oraz biznesmeni. Wszyscy ci klienci są zgodni: Hyperbook jako jedyna firma na polskim rynku tak efektywnie wsłuchuje się w potrzeby klientów. Wyjątkowo dobra opinia laptopów Hyperbook wynika również z faktu wyposażenia ich w niezwykle szybkie dyski SSD oraz desktopowe procesory i karty graficzne – to sprawia, że są one bardzo wydajne.


Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty – w Hyperbook każdy z pewnością znajdzie laptop, który spełni jego oczekiwania. Nasz sklep oferuje również Państwu specjalną gwarancję Hyperbook Premium – mogą z niej korzystać zarówno klienci indywidualni jak i klienci biznesowi. W ramach gwarancji uzyskuje się dożywotnie wsparcie techniczne, dzięki któremu można rozwiązać dokuczliwe problemy ze sprzętem bez wychodzenia z domu. Na życzenie klientów jesteśmy również w stanie dostarczyć sprzęt zastępczy na czas naprawy urządzeń.


http://www.hyperbook.pl

Innowacyjność rozwiązania / usługi w porównaniu do rozwiązań dostępnych na rynku?

Możliwość doboru konfiguracji odpowiedniej do swoich potrzeb i wizualne dostosowanie sprzętu do wymagań klienta jest niespotykane na polskim rynku komputerów przenośnych. 

Trzy najistotniejsze cechy wyróżniające rozwiązanie / usługę

1. Możliwość doboru konfiguracji sprzętowej dostosowanej do potrzeb Klienta.


2. Możliwość dostosowania wyglądu laptopa do swoich potrzeb.


3. Sprzęt przed wydaniem do Klienta przechodzi serię testów technicznych pozwalających na wyeliminowanie nawet najmniejszych wad przed dostarczeniem do użytkownika.

Informacje o firmie

Hyperbook to polski producent laptopów - inny niż wszyscy pozostali na polskim rynku. Posiadamy


laptopy do gier, które jesteśmy w stanie dopasować do potrzeb każdego gracza. To klient decyduje o


wyborze karty graficznej, procesora czy o ilości potrzebnej pamięci RAM. Budujemy laptopy od zera


na zamówienie! Elastyczność oraz wsłuchiwanie się w potrzeby klientów to to, czego zazdroszczą


nam pozostali producenci komputerów przenośnych. Laptopy gamingowe to nasza specjalność –


potwierdza to duża liczba usatysfakcjonowanych klientów. A laptopy dla graczy to nie wszystko –


posiadamy również sprzęt dla grafików, programistów oraz fotografów. To, co odróżnia nas od


konkurencyjnych firm, to najlepszy stosunek jakości do ceny.

Marka Hyperbook
Marka Hyperbook

Hyperbook to polska firma zajmująca się produkcją laptopów stworzona przez ekspertów z pasją. Budujemy laptopy na zamówienie, co odróżnia nas od pozostałych firm tego...

zobacz więcej - kliknij

Infrastructure Innovation - infrastruktura fizyczna

LCP InLine DX free cooling

LCP InLine DX free cooling

Opis

LCP DX free cooling posiadaj zarówno wymiennik ciepła z czynnikiem chłodniczym jak i wymiennik z mieszanką wody i glikolu. W zewnętrznym skraplaczu jest dodatkowo zintegrowany agregat free cooling. Zastosowanie pośredniego chłodzenia swobodnego pozwala obniżyć koszty eksploatacji.


? Moc chłodnicza do 35 kW


? Chłodzenie kilku szaf serwerowych


? Czynnik chłodniczy R410a oraz mieszanka wody i glikolu


? Zewnętrzny skraplacz z dodatkowym zintegrowanym agregatem free cooling


? Minimalizowanie kosztów eksploatacji dzięki wydajnej technologii wentylatorowej EC i pośredniemu chłodzeniu free cooling


? Automatyczna regulacja chłodzenia swobodnego, mieszanego i sprężarkowego


? Rozdzielenie przestrzenne chłodzenia i racka serwerowego


? Zintegrowane zarządzanie kondensatem i wyciekami


? Nowoczesna koncepcja regulacji z połączeniem online


? Przyjazne w montażu i serwisowaniu


? Zwiększona moc i wydajność w połączeniu z separacją stref Rittal


? Bezpośrednie podłączenie urządzenia poprzez Ethernet - SNMP


? Integracja z oprogramowaniem DCIM do zarządzania centrami danych RiZone


Innowacyjność rozwiązania / usługi w porównaniu do rozwiązań dostępnych na rynku?

? Nowe klasa mocy chłodniczej do 35 kW


? Obniżenie kosztów eksploatacji przez optymalne wykorzystanie pośredniego chłodzenia swobodnego free cooling


? Zewnętrzny skraplacz hybrydowy z czynnikiem chłodniczym do trybów pracy pośredniego chłodzenia swobodnego,


mieszanego i sprężarkowego


? Automatyczna regulacja chłodzenia swobodnego, mieszanego i sprężarkowego


? Zintegrowana wewnętrzna pompa z regulacją inwerterową


? Zintegrowany z obiegiem wody wewnętrzny zbiornik buforowy oraz komponenty zabezpieczające


? Zewnętrzny skraplacz ze zintegrowanym agregatem free cooling

Trzy najistotniejsze cechy wyróżniające rozwiązanie / usługę

? Moc chłodnicza do 35 kW


? Zewnętrzny skraplacz ze zintegrowanym agregatem free cooling


? Brak konieczności budowania podłogi technicznej podniesionej

Informacje o firmie

Firma Rittal z siedzibą w Herborn w Hesji to wiodący światowy dostawca systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal można znaleźć w ponad 90 procentach wszystkich branż na całym świecie.

LCP InLine DX free cooling
LCP InLine DX free cooling

LCP DX free cooling posiadaj zarówno wymiennik ciepła z czynnikiem chłodniczym jak i wymiennik z mieszanką wody i glikolu. W zewnętrznym skraplaczu jest dodatkowo zintegrowany...

zobacz więcej - kliknij

ATEN KVM over IP Matrix System

ATEN KVM over IP Matrix System

Opis

Rozwiązanie ATEN KVM over IP Matrix System to połączenie ekstenderów KVM over IP oraz oprogramowania CCKM Matrix Management System, które na wiele sposobów zapewnia monitorowanie, kontrolę oraz umożliwia dostęp do serwerów lub komputerów poprzez infrastrukturę sieciową z odległych lokalizacji. Oprogramowanie CCKM umożliwia przełączanie sygnałów wejściowych do dowolnych monitorów, a także przełączanie komputerów za pomocą myszy i złączenie sygnałów w formie ściany wideo. Przełączanie odbywa się niezwykle intuicyjnie i płynnie, także w rozdzielczości 4K z 36-bitową głębią kolorów i częstotliwością odświeżania 30 Hz.


https://www.aten.com/global/en/product-landing-page/ke-series/v2/

Innowacyjność rozwiązania / usługi w porównaniu do rozwiązań dostępnych na rynku?

Nieograniczona elastyczność i skalowalność, możliwość działania na dużych odległościach. KVM over IP zapewnia większą ilość rozszerzeń niż tradycyjna klawiatura, monitor i mysz – np.  udostępnianie serwera, rozszerzenie wideo oraz emisję z każdego serwera do wielu monitorów. Dzięki rozwiązaniu ATEN KVM over IP możemy zwiększyć wydajność zarządzania, jednocześnie zmniejszając koszty operacyjne. Zaawansowane opcje bezpieczeństwa umożliwiają instalację systemu w centrach danych, stacjach monitorowania, kontroli oraz zarządzania.

Najważniejsze wdrożenia

Wieża kontroli ruchu lotniczego, Airport Kraków Balice


Wieża kontroli ruchu lotniczego, Airport Katowice Pyrzowice


Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji


Monitoring miejski oraz Centrala Policji w Turynie, Włochy

Trzy najistotniejsze cechy wyróżniające rozwiązanie / usługę

1. Boundless Switching – funkcja, która umożliwia przełączenie aktualnie obsługiwanego komputera za pomocą przesunięcia kursora myszy poza krawędź ekranu, na kolejny monitor


2. Matrix System – połączenie rozwiązań sprzętowych i oprogramowania CCKM, które umożliwia definiowanie połączeń pomiędzy ekstenderami, sterowanie i zarządzanie nimi w sieci komputerowej za pomocą intuicyjnego interfejsu użytkownika na trzech poziomach dostępu dla administratorów, użytkowników i ich grup.


3. Video Wall – ekstendery umożliwiają takie podzielenie wyświetlanego obrazu, aby przesyłać sygnał do ściany wideo w rozmiarze 8x8 i rozdzielczości do 4K

Informacje o firmie

Firma ATEN, specjalizuje się w rozwiązaniach do łączności w branży IT, zarządzania zasobami oraz technologiach dostępu do infrastruktury sieciowej z każdego miejsca na świecie. W swoim szerokim portfolio produktowym posiada nowatorskie rozwiązania do udostępniania zasobów, profesjonalnych zastosowań audio-wideo, zasilania oraz zarządzania energią. Jej odbiorcami są zarówno klienci prywatni, małe i domowe biura, firmy średniej wielkości (SMB) oraz duże przedsiębiorstwa.


Technologie firmy ATEN łączą ze światem – w każdym miejscu i o dowolnym czasie – zapewniając komunikację i możliwość udostępniania informacji. ATEN ułatwia i usprawnia łączność w zastosowaniach biznesowych i prywatnych.

ATEN KVM over IP Matrix System
ATEN KVM over IP Matrix System

Rozwiązanie ATEN KVM over IP Matrix System to połączenie ekstenderów KVM over IP oraz oprogramowania CCKM Matrix Management System, które na wiele sposobów zapewnia...

zobacz więcej - kliknij

IT Security - bezpieczeństwo IT

Opswat Metadefender Security Solutions

Opswat Metadefender Security Solutions

Opis

Rozwiązania OPSWAT oparte na jednoczesnym multi-skanowaniu procesów i plików pod kątem malware za pomocą wielu (30+) silników AV oraz silnikach Data Sanitization (CDR), Vulnerability Assesment (VUL), Data Loss Prevention (DLP), pomagają zapewnić ochronę przed znanym i nieznanym złośliwym oprogramowaniem pochodzącym z różnych źródeł. Podstawowym produktem jest Opswat Metadefender. Platforma serwerowa Metadefender Core praktycznie w 100% minimalizuje ryzyko wystąpienia potencjalnych naruszeń danych, pomagając w ten sposób firmom i instytucjom spełnić wymogi bezpieczeństwa.


Zaawansowana ochrona przed złośliwym oprogramowaniem:


Metadefender zapewnia zaawansowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, które mogą być ukierunkowane na serwery, stacje robocze, internetowe serwery proxy, serwery poczty elektronicznej i bezpieczne systemy transferu plików. Metadefender oferuje multi-skanowanie z maksymalna liczbą 30+ silników Anti-Malware. Wykorzystując wiele silników Anti-Malware, współczynnik wykrywania szkodliwego oprogramowania znacznie wzrasta. Ponadto nowe zagrożenia mogą być wykrywane szybciej. W celu ochrony przed zagrożeniami, w tym zaawansowanymi ukierunkowanymi atakami „zero-day”, APT lub FUD (Fully Undetectable), etc.., Metadefender oferuje technologię Data Sanitization (CDR), która usuwa wbudowane obiekty i aktywny kontent (typu: macro VBA, Java, Flash, DDE code, etc..) w pliku za pomocą 100+ siników „oczyszczających”. Wykorzystywany jest też mechanizm konwersji plików do innego formatu (np. konwersja do formatu PDF, PNG, etc...). CDR obecnie wspiera 70+ typów plików. Natomiast funkcjonalność Vulnerability Assesment/Detection (VUL) w ramach platformy Metadefender pozwala na identyfikację podatności w aplikacjach, systemach i firmware urządzeń działających w sieci a mechanizm DLP zapobiega wyciekowi danych. Dzięki zastosowaniu wielu silników skanowania, technologii „odkażania” danych i wykrywania podatności, bezpieczne sieci zyskują optymalną ochronę przed znanymi i nieznanymi zagrożeniami. Metadefender może pomóc w zapobieganiu ataków cybernetycznych i zapewnić zgodność z ustawami prawnymi, wymaganiami PCI DSS, KNF, GDPR/RODO, itp...


1. Threat Inteligence:


Analiza zagrożeń (rozwiązanie Opswat OESIS lub Metadefender Core): Metadefender Core to potężne i elastyczne rozwiązanie bezpieczeństwa dla niezależnych dostawców oprogramowania ISV, administratorów IT i „badaczy szkodliwego oprogramowania”, zapewniające równoczesny dostęp do funkcji odkażania danych (CDR), oceny podatności na malware, wielu silników antywirusowych, heurystyk i dodatkowych technologii ochrony przed zagrożeniami w jednym systemie Metadefender udostępnia bogaty zestaw interfejsów bezpieczeństwa cybernetycznego API, obejmujące zarówno REST, jak i COM. Administratorzy IT wykorzystują te API do wbudowania Metadefendera w swoją architekturę sieci wraz z innymi dynamicznymi rozwiązaniami analitycznymi, czy serwerami do przesyłania plików i MFT. Twórcy oprogramowania ISV często wykorzystują interfejsy API do integracji dodatkowych zabezpieczeń zapewnionych przez Metadefender w ich procesach rozwojowych. 


Dostępne interfejsy API obejmują podstawowe metody skanowania pliku i pobierania istniejących wyników skanowania przy użyciu skrótu SHA1, SHA256 lub MD5, a także metod ponownego skanowania plików, pobierania wcześniej zeskanowanych plików i pobierania informacji o rozmiarze kolejki. Dostępne są również interfejsy API do pobierania statystyk z Metadefendera, w tym informacje o typach plików, historii skanowania, najnowszych zagrożeniach i kondycji serwera (server health).


2. Bezpieczeństwo poczty elektronicznej:


Ponad 90% wszystkich zagrożeń dociera do sieci drogą mailową. „Spear phishing” to popularny wektor cyberataku. E-mail typu Spear-Phishing będzie zachęcał odbiorcę do kliknięcia na link lub otwarcie załącznika, co spowoduje instalację złośliwego oprogramowania i zapewni dostęp do systemu. Dzięki Opswat Metadefender Email Security, wszystkie załączniki wiadomości e-mail będą skanowane przez wiele silników Anti-Malware, a nieznane osadzone zagrożenia zostaną usunięte przez CDR. Ponadto, przy użyciu technologii weryfikacji typu pliku (true type verification), zablokowane zostaną fałszywe załączniki e-mail w stosunku do oryginalnego formatu pliku. Poprzez wykrywanie i zapobieganie próbom Spear-Phishingu, krytyczne systemy infrastrukturalne mogą być chronione przed zagrożeniami i dostępem osób nieuprawnionych. Metadefender Email Security minimalizuje szanse atakujących na wykorzystanie luk systemowych lub błędów użytkownika .


3. WEB Security – ochrona w procesach pobierania i otrzymywania plików z Internetu:


Zaawansowane zagrożenia pochodzenia internetowego są blokowane przed wejściem do sieci wewnętrznej, za pośrednictwem serwera Metadefender ICAP. Pliki przechodzące przez interfejs ICAP są skanowane przy użyciu tych samych mechanizmów antywirusowych i mechanizmu wykrywania luk, jak pliki skanowane za pośrednictwem dowolnego interfejsu Metadefender Core. Pliki są również oczyszczane za pomocą Data Sanitization (CDR). Ponadto wyniki skanowania plików mogą być buforowane. Metadefender rejestruje, kiedy pliki są wprowadzane do sieci, tak aby w razie potrzeby można było przejrzeć aktywność. Metadefender Core można zintegrować zarówno z serwerami Web Proxy, jak i serwerami Web Reverse Proxy, takimi jak F5® BIG-IP® Local Traffic Manager ™ (LTM®) i Blue Coat ProxySG.


4. Bezpieczeństwo w sieciach izolowanych i skanowanie przenośnych nośników:


Przenośne nośniki (takie jak napędy USB, płyty CD / DVD, itp…), stanowią kolejny sposób dla cyber przestępców na uzyskanie dostępu do systemu. Jednym ze znanych sposobów był robak Stuxnet, który rozprzestrzenił się za pośrednictwem zainfekowanego dysku USB. Szeroko stosowany Metadefender zapewnia, że wszystkie przenośne urządzenia wniesione przez pracowników, kontrahentów lub dostawców są najpierw skanowane za pomocą wielu silników antywirusowych oraz CDR i VUL i że są wolne od wirusów, zanim zostaną dopuszczone do pracy w bezpiecznej sieci. Metadefender może być zainstalowany w sieci lub kiosku i może być stosowany jako punkt kontrolny w celu ochrony przed zagrożeniami pochodzącymi z nośników przenośnych, co zapobiega możliwości naruszania danych tą drogą.


Metadefender Kiosk i Secure File Transfer (SFT/Vault) oferują bezpieczny proces przesyłania danych do i z sieci odizolowanych (bez dostępu do Internetu) z nośników fizycznych, takich jak dyski USB, dyski CD i DVD, karty pamięci flash, itp... Kiosk może skanować wszystkie przenośne nośniki fizyczne, izolując je w ten sposób od sieci, zanim zostaną wykorzystane. Gdy użytkownik włoży nośnik, Metadefender Kiosk przeskanuje go pod kątem złośliwego oprogramowania i luk w zabezpieczeniach. Jeśli nie zostaną znalezione żadne zagrożenia, dane są dalej transferowane za pomocą diody do bezpiecznej sieci gdzie są tymczasowo przechowywane na serwerze SFT/Vault. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do danych po zalogowaniu na serwer.


Kiosk oferuje również pełny system uwierzytelniania i rejestrowania. Metadefender Kiosk można wdrożyć w środowiskach sieciowych połączonych z Internetem lub w trybie offline (w tym w sieciach izolowanych). OPSWAT oferuje kilka metod dostarczania aktualizacji sygnatur anti-malware offline do serwera Metadefender. Dodatkowo dostępnych jest wiele opcji sprzętowych Metadefender Kiosk.


http://www.ramsdata.com.pl

Innowacyjność rozwiązania / usługi w porównaniu do rozwiązań dostępnych na rynku?

Innowacyjne rozwiązania OPSWAT w zakresie bezpieczeństwa przepływu danych zapewniają zaawansowaną ochronę poprzez skanowanie pod kątem znanych zagrożeń dzięki wielu silnikom Anti-Malware i „odkażania” dokumentów, tak aby zapobiec przed nieznanymi zagrożeniami. OPSWAT oferuje klientom możliwość łatwego dostosowania swoich rozwiązań do ich istniejącej infrastruktury, w celu uzyskania kontroli nad przepływem danych do i z bezpiecznych sieci. zapewniając: 


- Możliwość zabezpieczenia repozytoriów danych, skanując duże partie plików


- Możliwość filtracji wszystkich przesyłanych plików. Możliwość oceny plików w bezpiecznym miejscu, zanim wejdą do zabezpieczonej sieci


- Możliwość „sanityzacji” podejrzanych plików bez uszczerbku dla użyteczności plików. Oczyszczanie danych (Content Disarm & Reconstruction) w celu usunięcia potencjalnie szkodliwego obiektu osadzonego w pliku, aby zapobiec atakom ukierunkowanym i tzw. „zero-day”, APT i FUD, etc…


- Znaczne zwiększenie wskaźników wykrywania zagrożeń dzięki pakietom silników antywirusowych w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami


- Sprawdzanie pod kątem złośliwości wszystkich pobranych plików binarnych


- Multi-skanowanie i heurystyka do obsługi znanych i nieznanych zagrożeń


- Weryfikacja typu pliku w celu ochrony organizacji przed atakami polegającymi na fałszowaniu typów plików


- Wyodrębnianie plików zarchiwizowanych/spakowanych w celu lepszego wykrywania złośliwego oprogramowania i ochrony przed „bombami archiwalnymi”


- - Możliwość identyfikacji „niezałatanych” luk bezpieczeństwa/podatności w aplikacjach


- Zgodność z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa danych, w tym FISMA, NIST SP 800-53, NERC CIP oraz zasadami określonymi przez CNIL i BDSG, RODO

Najważniejsze wdrożenia

Intuicyjne aplikacje OPSWAT i kompleksowe zestawy (development kits) są wdrażane przez firmy sektora SMB, duże przedsiębiorstwa oraz przez klientów OEM. Obecnie są one wykorzystywane w ponad 2000 + firmach i chronią 100+ milionów stacji roboczych na całym świecie.


W Polsce rozwiązania Opswat używane są w sektorze wojskowym (także na poziomie Ministerstwa Obrony Narodowej),  w bankach i firmach energetycznych oraz mniejszych firmach posiadających systemy/aplikacje transferu/obsługi plików.

Trzy najistotniejsze cechy wyróżniające rozwiązanie / usługę

Rozwiązania Opswat Metadefender zapewniają zawansowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, które mogą być ukierunkowane na serwery, stacje robocze, internetowe serwery proxy, serwery poczty elektronicznej i bezpieczne systemy transferu plików dzięki 3 głównym technologiom: 1. Jednoczesny MULTISACNNING procesów i plików poprzez 30+ silniki Anti-Malware znanych producentów.  Technologia wykorzystująca wiele silników Anti-Malware maksymalizuje współczynnik wykrywania i blokowania szkodliwego oprogramowania.

 2. W celu ochrony przed zagrożeniami, w tym zaawansowanym malware typu „zero-day”, APT, FUD i ukierunkowanymi atakami Opswat Metadefender oferuje funkcjonalność DATA SANITIZATION, czyli „odkażania” danych. Technologia służy do usuwania wbudowanych zagrożeń oraz konwersji plików do innego formatu, takich jak konwersja do formatu PDF dokumentu programu Word, itp….

 3. VULNERABILITY ENGINE - Wykrywanie znanych luk w zabezpieczeniach aplikacji i możliwość blokowania plików z wykrytymi podatnościami tak aby nie były dalej przesyłane do wnętrza organizacji. Baza znanych podatności dla 20000+ aplikacji.


 


Dzięki zastosowaniu wielu silników skanowania, technologii „odkażania” danych, i skanera podatności - bezpieczne sieci mogą otrzymać optymalną ochronę przed znanymi i nieznanymi zagrożeniami.

Informacje o firmie

OPSWAT Inc, jest firmą zlokalizowaną w San Francisco (USA). Założona w 2002 roku. Dostarcza oprogramowanie do zarządzania i bezpieczeństwa infrastruktury IT w tym rozwiązania i technologie, które chronią urządzenia i zabezpieczają przepływ danych cyfrowych.


Motto przewodnie Opswat: „Trust no file, Trust no device”


 


Rams Data Sp z o.o. jest dostawcą systemów teleinformatycznych i licencji oprogramowania. Nasza oferta obejmuje swoim zakresem rozwiązania z obszaru:  • Infrastruktura sieciowa

 • Bezpieczeństwo łącz i sieci

 • Bezpieczeństwo aplikacji i danych

 • Systemy telekomunikacyjne


Oferujemy produkty bezpieczeństwa renomowanych producentów. Głównym elementem są rozwiązania bezpieczeństwa Metadefender producenta OPSWAT z USA. Rams Data Sp z o.o. jest autoryzowanym partnerem OPSWAT w Polsce od 2016 roku.

Opswat Metadefender Security Solutions
Opswat Metadefender Security Solutions

Rozwiązania OPSWAT oparte na jednoczesnym multi-skanowaniu procesów i plików pod kątem malware za pomocą wielu (30+) silników AV oraz silnikach Data Sanitization...

zobacz więcej - kliknij

Mobile Trends - rozwiązania mobilne

SaltDNA Solution

SaltDNA Solution

Opis

SaltDNA to system bezpiecznej komunikacji mobilnej, który zapewnia maksymalną poufność oraz optymalizuje wydajność pracy w przedsiębiorstwie, oferując następujące cechy i funkcjonalności: 1. Odpowiedzialność i zgodność. Pełna i scentralizowana kontrola nad komunikacją, dająca możliwość analizy odpowiedzialności za działania pracowników oraz osiągnięcia zgodności z wewnętrznymi i zewnętrznymi przepisami bezpieczeństwa.

 2. Bezpieczna współpraca. Połączenia konferencyjne i funkcja wysyłania wiadomości grupowych umożliwia pracę zespołową nad sprawami wrażliwymi w sposób całkowicie bezpieczny i poufny.

 3. Bezpieczne przesyłanie dźwięku i plików. Natychmiastowy dostęp oraz wysyłanie poufnej dokumentacji i informacji w ruchu/obiegu w czasie rzeczywistym.

 4. Raporty i analizy. Możliwość monitorowania danych indywidualnych i jakości wykorzystania komunikacji

 5. Połączenia konferencyjne. Funkcja konferencji dla 15 jednoczesnych uczestników w dowolnym momencie. Wszystkie połączenia VoIP są szyfrowane i bezpieczne w dowolnym regionie. Najwyższy poziom jakości głosu.

 6. Scentralizowane zarządzanie. Zdolność do natychmiastowego świadczenia i wyłączenia usługi, z dowolnego miejsca na świecie.

 7. Zamknięte grupy kontaktów. Autoryzowane kontakty są częścią zamkniętej grupy w aplikacji SaltDNA i nie są powiązane z osobistymi kontaktami urządzenia.

 8. Zaszyfrowany głos i tekst. Cała komunikacja na urządzeniach mobilnych i komputerach  jest bezpieczna i poufna (prywatna).

 9. Opcje wdrażania. System jest dostępny jako usługa hostowana lub jako instalacja w lokalnej infrastrukturze sieciowej.

 10. Nadawanie /rozsyłanie/ propagacja wiadomości. Wysyłanie alertów na żywo do dużych grup użytkowników w organizacji. Funkcja umożliwia organizacjom wysyłanie wiadomości, udostępniania zdjęć, dokumentów, wiadomości ostrzegawczych jak również przypisywania poziomu ważności do alertu.


Podsumowując SaltDNA gwarantuje poufność komunikacji (transfer danych, audio, etc…) End-to-End (pomiędzy użytkownikami) z wykorzystaniem szyfracji, etc…. Podstawową zaletą systemu jest  m.in. to że tylko właściciel ma pełną kontrolę na systemem i transferem danych, tzn dane nie są nigdzie rejestrowane i zapisywane (np. na pośrednich urządzeniach operatorów, itp…). Rozwiązanie jest idealne w środowisku gdzie poufna komunikacja i wymiana informacji pomiędzy użytkownikami jest wymagana/niezbędna!


http://www.ramsdata.com.pl

Innowacyjność rozwiązania / usługi w porównaniu do rozwiązań dostępnych na rynku?

SaltDNA jest pierwszą firmą, która oferuje rozwiązanie do szyfrowanej komunikacji między urządzeniami użytkowników jednocześnie zapewniając scentralizowaną kontrolę nad komunikacją w przedsiębiorstwie. SaltDNA Enterprise jest najlepszym na rynku narzędziem, które zapewni m.in. ochronę tajemnic handlowych, poufną wymianę strategicznych, zastrzeżonych i wrażliwych danych pomiędzy użytkownikami - w każdym przedsiębiorstwie.


Rozwiązanie SaltDNA oferuje elastyczność wdrożenia oraz solidną strukturę szyfrowania w kontekście użyteczności mobilnej. Wszechstronne funkcje kontrolne sprawiają, że cel jakim jest wzmacnianie poziomu bezpieczeństwa firmy staje się bezproblemowe.


SaltDNA oferuje szereg opcji wdrażania (które nie są oferowane przez konkurencję) dla organizacji. Rozwiązanie SaltDNA Enterprise jest dostępne jako hostowana usługa w chmurze lub jako lokalna instalacja w ramach prywatnej infrastruktury. Przedsiębiorstwa mają elastyczny wybór do dyspozycji, w kontekście instalacji  SaltDNA w zależności od potrzeb.


Lista funkcji stale się poprawia, natomiast obecnie SaltDNA oferuje wiele funkcji często niedostępnych na rynku, takich jak: 1. Bezpieczne przesyłanie i archiwizacja treści wiadomości tekstowych i połączeń głosowych

 2. Transfer plików / obrazów oraz funkcja  „spalania”/ usuwania historii komunikacji, tj. wiadomość może zostać usunięta z obu urządzeń (nadawcy i odbiorcy) przez każdą ze stron niezależnie od tego, skąd pochodzi

 3. Zamknięte grupy użytkowników

 4. Centralne zarzadzanie i nadzór oraz wsparcie 24/7.


W 2018 roku SaltDNA opracowało funkcję bezpiecznej obsługi załączników wideo i audio. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą wysyłać w sposób bezpieczny załączniki audio i wideo za pośrednictwem wiadomości do swoich kontaktów z telefonu komórkowego lub komputera. SaltDNA opracowała również funkcję bezpiecznego przesyłania wiadomości, która umożliwia klientom przesyłanie alertów do dużych grup użytkowników w organizacji w czasie rzeczywistym. Nowa funkcja nadawania/przesyłania wiadomości umożliwia organizacjom udostępnianie obrazów i dokumentów, a także przypisywanie poziomu ważności alertów (różne dźwięki alertów dla różnych poziomów istotności).


 


Plany ekspansji polegają również na tym, że SaltDNA wyprzedza konkurentów takich jak Signal, Silent Circle i TigerText. SaltDNA ma wiele zalet / różnic w stosunku do konkurentów, zarówno pod względem technicznym jak i funkcjonalnym. Większość konkurentów SaltDNA działa na rynku konsumenckim, oferując bezpieczną komunikację tylko do użytku konsumentów. SaltDNA zajmuje się wyłącznie przedsiębiorstwami i buduje funkcje oraz technologie dla tego rynku. Kluczowym wyróżnikiem SaltDNA jest to, że SaltDNA zapewnia organizacjom kontrolę nad tym, kto rozmawia z kim w ich firmie. SaltDNA zapewnia bezpieczny system zarządzania, aby zapewnić firmom pełną kontrolę nad komunikacją oraz wszystkimi listami kontaktowymi pracowników. Ułatwiając zarządzanie komunikacją, ułatwia obsługę zamkniętych grup użytkowników.


 


SaltDNA używa otwartych, publicznie weryfikowalnych, bibliotek kryptograficznych. Inżynierowie firmy opracowali najsilniejsze poziomy szyfrowania, a kod transferowany przez jakąkolwiek sieciową infrastrukturę komunikacyjną został sprawdzony przez konsorcjum najlepszych umysłów kryptograficznych na świecie. Biblioteki i protokoły typu „open source”, na których SaltDNA bazuje, zawierają następujące funkcje bezpieczeństwa:


a)     TLS „Transport Layer Security” dla połączeń szyfrowanych


b)     Wiadomości szyfrowane za pomocą bezpiecznego protokołu Axolotl (wymiana kluczy za pomocą protokołu Di­ffie-Hellman’a i funkcja hash proof (HMAC)). Szyfrowanie wiadomości OLM - przy użyciu efemerycznej wymiany kluczy.


c)      Sygnalizacja i konfiguracja połączeń głosowych za pomocą „przypiętych” połączeń TLS. Wykorzystywany jest Datagram Transport Layer Security (DTLS), który zapewnia prywatność komunikacji w bezpiecznym kanale sygnalizacyjnym. DTLS eliminuje ryzyko wystąpienia: modyfikacji, podsłuchu lub fałszowania wiadomości.


d)     SRTP  - bezpieczny protokół transportu w czasie rzeczywistym dla połączeń głosowych typu peer to peer


 


KONFERENCJE


Aplikacja SaltDNA pozwala użytkownikom uczestniczyć w bezpiecznym połączeniu konferencyjnym. Wszyscy dzwoniący dołączeni są do centrali konferencyjnej, która umożliwia kontynuowanie połączenia, nawet jeśli jedna z  osób zrezygnuje w trakcie. Trwające połączenia konferencyjne są wyświetlane w aplikacji SaltDNA, umożliwiając dzwoniącym swobodną rezygnację i powrót do konferencji w każdym momencie. Możliwość jednoczesnego połączenia maksymalnie 15 uczestników!


 


USUWANIE (SPALANIE) KOMUNIKACJI


Funkcja „spalania komunikacji” w aplikacji SaltDNA zapewnia pełną kontrolę nad historią wiadomości, umożliwiając usuwanie wszystkich śladów wiadomości po jej wysłaniu. Treść wiadomości po jej „spaleniu” nie jest nigdzie zapisywana. Każda wiadomość błyskawiczna może zostać usunięta z obu urządzeń (nadawcy i odbiorcy) przez każdą ze stron. Obok każdej wiadomości tekstowej znajduje się mała ikona „płomienia”, której naciśnięcie spowoduje usunięcie wiadomości z urządzenia i jednocześnie wyśle żądanie „spalenia” wiadomości do drugiego urządzenia. Użytkownicy mogą również skonfigurować ustawienia automatycznego usuwania wiadomości dla różnych czasów. Włączanie automatycznego „spalania” w czasie, ma taki skutek, że wszystkie wysłane wiadomości ulegną samozniszczeniu po ustalonym czasie.


 


BEZPIECZEŃSTWO APLIKACJI


Użytkownicy mogą włączyć dodatkowy kod dostępu do samej aplikacji, oprócz tego, który jest używany na ich urządzeniu. Ta funkcja jest włączana, wyłączana i resetowana w menu „Ustawienia”. Można skonfigurować 5-cyfrowy kod dostępu a dodatkowe ustawienia pozwalają użytkownikowi określić, czy hasło powinno zostać wprowadzone przed odebraniem połączenia przychodzącego. Ponadto jest możliwość używania hasła, które będzie egzekwowane i kontrolowane centralnie, w razie potrzeby.

Najważniejsze wdrożenia

To, co napędza przechwytywanie komunikacji mobilnej, to technologia. Sposoby hakowania telefonu i przechwytywania informacji są łatwo dostępne dla każdego. „Łapacze IMSI”, urządzenia do przechwytywania i podsłuchiwania w telefonach komórkowych są przenośne, niedrogie i dostępne dla każdego, kto może je kupić w serwisie eBay, Alibaba i wielu innych witrynach internetowych.


 Sektor prawny, jest tym który doświadczył najcięższych „uderzeń” hackerskich. Strategia prawna i uprzywilejowane informacje klient-prawnik muszą pozostawać prywatnych rękach. Tylko w tym roku miejscem docelowym ataku stało się 48 międzynarodowych firm prawniczych. Jedna z firm, która została zaatakowana - Cravath, Swaine & Moore - podkreśliła wagę prywatności w swojej działalności dzięki prostemu stwierdzeniu: „Poufność klienta jest święta”. Właśnie dlatego londyńska firma prawnicza Mishcon de Reya wykorzystuje SaltDNA do dzielenia się bardzo ważnymi informacjami zarówno wewnątrz  jak i ze swoimi klientami VIP.


 


Obecnie klientami SaltDNA są firmy z sektora energetycznego, finansowego, administracji rządowej i publicznej na całym świecie.

Trzy najistotniejsze cechy wyróżniające rozwiązanie / usługę

Bezpłatne mobilne aplikacje do przesyłania wiadomości jak Viber i Whatsapp zaczęły szyfrować wiadomości wysłane i odebrane na ich platformach na początku tego roku 2019.  Dla konsumentów (osób fizycznych) jest to dobra rzecz w kontekście ochrony danych osobowych, ale już firmy takie jak np. firmy prawnicze, których reputacja opiera się na poufności, taka aplikacja nie wystarczy. Przedsiębiorstwa chcą kontrolować informację typu - kto korzysta z szyfrowanej sieci albo które metadane są zapisywane a które są kasowane. Potrzebują rozwiązania SaltDNA - stworzonego dla biznesu posiadającego następujące cechy: 1. Kontrola i podgląd informacji. Przedsiębiorstwo potrzebuje ścisłej scentralizowanej kontroli użytkowników, możliwości natychmiastowego udostępniania lub usuwania użytkowników oraz możliwości raportowania. Tylko upoważnieni użytkownicy mogą komunikować się w bezpiecznej zaszyfrowanej sieci, znacznie zmniejszając ryzyko, że zostanie ona wykorzystana do złych zamiarów. A kontakty są zamknięte, ograniczone do autoryzowanych użytkowników w aplikacji, tzn. nie można nawiązać komunikacji z kontaktami urządzenia.


  1. Odpowiedzialność i zgodność. Rozwiązanie dla przedsiębiorstw daje pełną kontrolę nad tym, które dane są przechowywane a które dane są kasowane. Jest to jedna z najważniejszych i pożądanych funkcji, która nie istnieje w aplikacjach do bezpłatnego przesyłania wiadomości. Ma to kluczowe znaczenie dla zgodności komunikacji w regulowanych branżach, takich jak ochrona zdrowia, finanse, organy ścigania czy służby bezpieczeństwa, gdzie komunikacja musi być bezpieczna, i zapisywana/rejestrowana do celów rozliczeniowych w kontekście odpowiedzialności


 


 Funkcje korporacyjne i elastyczność wdrożenia. Bezpieczne połączenia konferencyjne i czaty grupowe, bezpieczny transfer i przechowywanie obrazów, lepsza jakość połączeń i integracja z LDAP umożliwiają bezpieczną współpracę w całym przedsiębiorstwie, a nie tylko komunikację jeden-do-jednego. Ponadto przedsiębiorstwa chcą elastyczności, tak aby wdrażać swoje rozwiązanie jako usługę hostowaną lub móc je zainstalować we własnej infrastrukturze w zależności od wymagań biznesowych.

Informacje o firmie

SaltDNA to szybko rozwijająca się firma z branży cyber-bezpieczeństwa z siedzibą w Belfaście w Irlandii Północnej. Firma SaltDNA wykazała bardzo wysoki poziom wzrostu. Rok 2017 był rekordowy dla SaltDNA, a rok 2018 spowodował, że SaltDNA ponownie się rozwinęła, zwiększając sprzedaż, rozszerzając działania i pozyskując klientów na 6 kontynentach. SaltDNA po raz kolejny znalazło się w  klubie „Cybersecurity 500” i otrzymało tytuł „Najlepszej małej firmy technologicznej” w konkursie Digital DNA Awards w 2018 roku.


 


SaltDNA także w 2018 otrzymała wyróżnienie „Innowacyjny Biznes Roku” podczas rozdania nagród BEFTA 2018. Sukces SaltDNA był widoczny w całym 2018 r. - w szczególności firma została uznana za najlepszego nowego uczestnika na rynkach międzynarodowych w konkursie „Telegraph Trade Awards”, gdzie znalazła się na krótkiej liście trzech krajowych nagród technologicznych.


 


Firma SaltDNA jest zdecydowana kontynuować ten wzrostowy trend. W pierwszym kwartale 2019 roku firma już zrealizowała swój największy projekt handlowy i jest na kursie aby osiągnąć rekordowy wynik w tym roku.


 


Rams Data Sp z o.o. jest dostawcą systemów teleinformatycznych i licencji oprogramowania. Nasza oferta obejmuje swoim zakresem rozwiązania z obszaru:  • Infrastruktura sieciowa

 • Bezpieczeństwo łącz i sieci

 • Bezpieczeństwo aplikacji i danych

 • Systemy telekomunikacyjne


Oferujemy produkty bezpieczeństwa renomowanych producentów. Głównym elementem są rozwiązania SaltDNA z Wielkiej Brytanii. Rams Data Sp z o.o. jest autoryzowanym partnerem SaltDNA w Polsce od 2019 roku.

SaltDNA Solution
SaltDNA Solution

SaltDNA to system bezpiecznej komunikacji mobilnej, który zapewnia maksymalną poufność oraz optymalizuje wydajność pracy w przedsiębiorstwie, oferując następujące cechy i...

zobacz więcej - kliknij