KONKURS LIDERZY IT 2017

Data Center Leader - centrum danych

Kolokacja Linxdatacenter

Kolokacja Linxdatacenter

Opis

Kolokacja w Linxdatacenter Warszawa


- Centrum danych Linxdatacenter w Warszawie jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie centrów danych w Europie Środkowej i Wschodniej, które zostało wybrane na punkt centralny usługi „LinxCloud”, oferowanej przez Linxdatacenter. Położone w samym centrum Warszawy, posiada bezpośrednią łączność światłowodową z Międzynarodowym Węzłem Operatorskim w budynku LIM. Jest ponadto obiektem współbieżnie konserwowalnym, co oznacza, że tymczasowe zamknięcie jakiejkolwiek ścieżki nie ma bezpośredniego wpływu na trwające procesy.
- Centrum oferuje m.in. miejsce w okablowanych szafach rackowych, powierzchnię pod instalację szaf klientów, zamknięte boksy wszystko to w technologii zamkniętych zimnych korytarzy. W powiązaniu z dodatkowymi usługami takimi jak odporny na awarie system zasilania, kontrola środowiska oraz połączenie z wysoce niezawodnymi sieciami transmisji danych. Najnowocześniejsza infrastruktura do obsługi procesów zapewniających ciągłość biznesową została zaprojektowana zgodnie ze specyfikacjami TIA-942 Tier 3, jak również z najważniejszymi wymaganiami międzynarodowymi.
- Data Center było testowane przez dwa tygodnie pod pełnym obciążeniem przez niezależną firmę z udziałem specjalistów z Politechniki Warszawskiej. Standardowa moc na szafę 12kW.


http://www.linxdatacenter.pl/colocation

Innowacyjność rozwiązania / usługi w porównaniu do rozwiązań dostępnych na rynku?

Linxdatacenter jest międzynarodowym dostawcą centrów danych charakteryzujący się neutralnością operatorską. Z główną siedzibą w Amsterdamie oraz biurami w Europie Środkowej i Wschodniej, łączy Wschód i Zachód dostarczając klientom wysoce bezpieczne i zaawansowane rozwiązania IT. Świadczone przez nas usługi spełniają wymagania GIODO, PSI DSS oraz posiadają certyfikaty ISO 27001, ISO 9001. Kolokacja w Warszawie wyróżnia się możliwością zainstalowania w jednej szafie rack czynnej mocy do 12kW bez modyfikacji zasilania. Obiekt został przetestowany przez Politechnikę Warszawską pod względem wydajnościowym i jakościowym.


Posiadamy dwie bliźniacze platformy LinxCloud – jedną w Warszawie, drugą w St. Petersburgu, co daje nam możliwość przechowywania danych osobowych obywateli Unii Europejskiej w Warszawie i obywateli Rosji w St. Petersburgu. Dzięki posiadanej infrastrukturze zapewniamy kompleksowe rozwiązanie bezpiecznego przechowywania, przesyłania i przetwarzania danych naszych klientów, posiadających biura w Europie i Rosji. A wszystko to dzięki umowie z jednym dostawcą – Linxdatacenter.

Najważniejsze wdrożenia

Najważniejszymi wdrożeniami w Linxdatacenter Warszawa były projekty realizowane dla operatorów telekomunikacyjnych UPC, Retn i LOVO. Zaufał nam także Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz firmy takie jak Evio, TUI, Omnitec i Akamai. W linxdatacenter uruchomiliśmy również naszą własną platformę IaaS - LinxCloud.

Trzy najistotniejsze cechy wyróżniające rozwiązanie / usługę

- Zasilanie – dwie niezależne drogi zasilania każda 2,5MW, UPS w układzie 2x(N+1), generatory N+1(3 generatory o łącznej mocy 5MW) , standardowa moc urządzeń w szafie rack 12kW bez konieczności modyfikacji.


- Poziom jakości – ISO 27001, 9001, TIER 3 z wieloma elementami TIER 4, zgodność z GIODO i PCI DSS, ochrona fizyczna 24/7/365


- Neutralność operatorska

Informacje o firmie

Linxdatacenter jest międzynarodowym dostawcą centrów danych charakteryzujących się neutralnością operatorską. Z główną siedzibą w Amsterdamie oraz biurami w Europie Środkowej i Wschodniej, łączy Wschód i Zachód dostarczając klientom wysoce bezpieczne i zaawansowane rozwiązania IT. Wyjątkowa propozycja Linxdatacenter, która wyróżnia ją na rynku i umożliwia klientom uproszczenie procesów zarządzania danymi, oparta jest na zintegrowanej ofercie centrum danych, rozwiązań cloudowych i łączności. Linxdatacenter zapewnia również całodobowe wsparcie techniczne, tworzą platformę kompleksowej obsługi danych klienta oraz spełniają potrzeby w zakresie IT, a zatem maksymalnie zwiększają wartość rozwiązań.


Linxdatacenter posiada jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie centrów danych w Moskwie, Sankt Petersburgu i Warszawie. Zostały one zaprojektowane zgodnie z międzynarodowymi standardami i posiadają znakomitą łączność, systemy zasilania i chłodzenia. Spełniają ponadto najbardziej surowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa. Certyfikowani inżynierowie są zaś dostępni non-stop, zapewniając szereg powiązanych usług specjalistycznych.

Kolokacja Linxdatacenter
Kolokacja Linxdatacenter

Kolokacja w Linxdatacenter Warszawa - Centrum danych Linxdatacenter w Warszawie jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie centrów danych w Europie Środkowej i Wschodniej,...

zobacz więcej - kliknij

ERP Trends - systemy planowania zasobów przedsiębiorstwa

IDEAerp

IDEAerp

Opis

IDEAerp to zintegrowany system informatyczny, służący sprawnemu zarządzaniu procesami biznesowymi w firmie. Jedno narzędzie, które łączy w sobie funkcjonalności wielu programów używanych powszechnie w przedsiębiorstwach. Nasz produkt składa się z połączonych ze sobą modułów (m. in. magazynu, sprzedaży, zakupów, produkcji, CRM, floty, kadry, księgowości, wiadomości, marketingu, projektów, ISO, POS) opartych na jednej, wspólnej bazie danych. Po jednokrotnym wprowadzeniu informacji do systemu, dane stają się widoczne dla wszystkich użytkowników oprogramowania, a czynność tę nazywamy integracją systemu. Innymi słowy, IDEAerp to wygodniejsze administrowanie biznesem - za pomocą jednego, zintegrowanego narzędzia, które dostępne jest również mobilnie. Co więcej, przy wykorzystaniu naszego systemu wzrasta skuteczność zarządzania firmą, a to dzięki bieżącej kontroli przepływu informacji oraz ocenie aktualnego stanu rzeczywistego (produktów, zasobów, finansów, możliwości). Łatwiejsze staje się też podejmowanie kluczowych decyzji, takich jak planowanie budżetu czy obliczanie opłacalności danego przedsięwzięcia. Ponadto, system automatyzuje działania biznesowe (automatyczne tworzenie ofert, zamówień, dokumentów magazynowych) i, co za tym idzie, eliminuje błąd ludzki. Co nie bez znaczenia, IDEAerp jest również odpowiedzią na troskę zarządzających o ekonomię czasu pracy.


www.ideaerp.pl

Innowacyjność rozwiązania / usługi w porównaniu do rozwiązań dostępnych na rynku?

Cechą charakterystyczną IDEAerp jest jego wyjątkowa elastyczność w porównaniu do rozwiązań dostępnych na rynku. W naszym systemie możliwe jest dostosowanie funkcjonalności do wymagań i specyfiki każdego przedsiębiorstwa. Dzięki zaawansowanej technice systemu istnieje możliwość zaprojektowania i zadedykowania każdego modułu programu tak, aby w sposób ścisły odpowiedzieć na potrzeby firmy. System zapewnia ponadto bezpieczne przechowywanie danych, cykliczne przypomnienia o płatnościach, kończących się umowach, ubezpieczeniach oraz gwarantuje dużą elastyczność do często zmieniających się warunków biznesowych. IDEAerp to produkt łączący w sobie aktualne trendy oraz najnowocześniejsze rozwiązania techniczne oparte na doświadczeniu naszego zespołu. To także wynik ścisłej współpracy z klientami oraz rezultat solidnej praktyki naszych programistów w dziedzinie biznesu.

Najważniejsze wdrożenia

Cukiernia Sowa, Mocne Baterie, FreeVolt, Ode' Ode, Envio Group, El-Kajo, eOryginalne, Sollux Lighting

Trzy najistotniejsze cechy wyróżniające rozwiązanie / usługę


  • System IDEAerp posiada możliwość bezpośredniej integracji z Allegro, eBay, Amazon, IAI, Magento czy PrestaShop. Wbudowane mechanizmy aplikacji w pełni obsługują takie czynności jak przyjęcie zapytania, rejestrację wpłaty, wygenerowanie faktury oraz zamówienie kuriera. Działania te realizowane są automatycznie. Ponadto system na bieżąco informuje allegrowiczów o aktualnych stanach magazynowych danego produktu lub statusie danego zamówienia.

    Istotną cechą systemu IDEAerp jest także integracja z kolektorami danych, czytnikami kodów EAN oraz QR. To ważna funkcja dla działu magazynowego lub bezpośredniej sprzedaży towaru. Możliwość podłączenia czytników zewnętrznych do systemu ERP to udogodnienie w takich czynnościach jak zliczanie stanów, inwentaryzacje, wydania wewnętrzne/zewnętrzne lub przesunięcia magazynowe. Zastosowanie czytników uniemożliwia popełnienie błędu i, co najważniejsze, skraca czas każdej operacji. Wszystko to staje się możliwe dzięki pełnej integracji z kolektorami danych – wystarczy telefon lub kolektor z systemem Android lub IOS.

  • Atutem informatycznego systemu ERP jest możliwość zarządzania przedsiębiorstwem z każdego miejsca na świecie, w którym dostępny jest internet. Użytkownik poprzez wybrane urządzenie podłączone do sieci (np. aplikację na telefonie) może sprawdzić raport za ostatni miesiąc, wyniki sprzedaży czy analizy. Prowadzenie biznesu wymaga stałego dostępu do aktualnych informacji.

  • Cechą charakterystyczną oraz wyróżniającą system IDEAerp od innych systemów na rynku krajowym oraz światowym jest unikatowy moduł wiadomości. Moduł ten zapewnia płynną i precyzyjną wymianę informacji oraz udrożnia zahamowanie procesów w firmie. Rozbudowane mechanizmy systemu ERP gwarantują pełną kontrolę pracy Twoich pracowników (nie ma możliwości usuwania wiadomości przez pracowników) oraz pozwalają na monitorowanie czynności zaplanowanych, a niewykonanych (nieodebrane połączenie, e-mail bez odpowiedzi). Każda wiadomość jest integralną częścią systemu ERP, którą jednym ruchem zamienisz na realizację oferty, zamówienie towaru, fakturę, czy spotkanie z klientem umieszczone w kalendarzu.

Informacje o firmie

IDEA07 to zespół wyjątkowych ludzi z unikatowym charakterem i wspólną pasją tworzenia rzeczy doskonałych. IDEA07 zatrudnia wyłącznie grupę profesjonalistów z doświadczeniem i maksymalnym zaangażowaniem w realizowaną pracę. Kompetencje załogi pomnaża nieustanny rozwój wsparty ścisłą współpracą z klientem. Rezultatem rzetelnej pracy są pozytywne rekomendacje wielu znanych i cenionych marek, które zaufały renomie IDEA07. Sukces tej firmy jest też zasługą klientów, ponieważ dążąc do ich pełnego zadowolenia, wciąż ulepszamy nasze rozwiązania.

IDEAerp
IDEAerp

IDEAerp to zintegrowany system informatyczny, służący sprawnemu zarządzaniu procesami biznesowymi w firmie. Jedno narzędzie, które łączy w sobie funkcjonalności wielu...

zobacz więcej - kliknij

IT Security - bezpieczeństwo IT

UPS modułowy Archimod HE 240kVA

UPS modułowy Archimod HE 240kVA

Opis

UPS ARCHIMOD HE jest zasilaczem UPS o modułowej i skalowalnej konstrukcji o mocy od 20 do 240kVA/kW (PF 1) Cechuje go prawdziwa modułowość, co oznacza, że w przypadku uszkodzenia jednostki sterującej, modułu mocy, szuflady bateryjnej, wyświetlacza, czy też każdego elementu sterującego UPS zachowuje zdolność do pracy. Cecha ta jest ważnym czynnikiem zapewniający bezprzerwową pracę i decyduje przy wyborze do miejsc, gdzie wymagane jest bezwzględnie bezprzerwowe zasilanie.


www.ups.legrand.pl

Innowacyjność rozwiązania / usługi w porównaniu do rozwiązań dostępnych na rynku?

Trzy niezależne fazy – UPS 3-fazowy składa się z modułów 1-fazowych 6,7kVA
Niespotykanie precyzyjna skalowalność mocy i czasu podtrzymania
Uproszczony serwis

Najważniejsze wdrożenia

1. KPP Warszawa
2. Sąd Okręgowy Siedlce
3. Bank Spółdzielczy Liszki

Trzy najistotniejsze cechy wyróżniające rozwiązanie / usługę

Redundancja modułów mocy i jednostki sterującej
Trzy niezależne fazy – UPS 3-fazowy składa się z modułów 1-fazowych
Montażu, oraz wymiany uszkodzonego modułu może dokonać jedna osoba

Informacje o firmie

Legrand Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Grupy Legrand, eksperta w zakresie produktów i systemów instalacji elektrycznych oraz sieci informatycznych w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym. W szerokiej ofercie handlowej Legrand Polska znajdują się również produkty i systemy uznanych na całym świecie marek: Cablofl, Zucchini, Bticino, Alpes Technologies, gwarantując dostarczanie kompletnych rozwiązań, od oferty produktowej poprzez know-how do serwisu. Wszystkie produkty spełniają wymogi norm, mają atesty i międzynarodowe certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość. W Polsce produkty dostępne są za pośrednictwem sieci hurtowni elektrycznych i supermarketów, a także dystrybutorów IT.

UPS modułowy Archimod HE 240kVA
UPS modułowy Archimod HE 240kVA

UPS ARCHIMOD HE jest zasilaczem UPS o modułowej i skalowalnej konstrukcji o mocy od 20 do 240kVA/kW (PF 1) Cechuje go prawdziwa modułowość, co oznacza, że w przypadku uszkodzenia...

zobacz więcej - kliknij

Mobile Trends - rozwiązania mobilne

Blue Jeans

Blue Jeans

Opis

Blue Jeans Network to firma, która dostarcza interoperacyjne usługi video komunikacji opartych na chmurze, które łączą uczestników w szerokim zakresie urządzeń i platform konferencyjnych. Siedziba Blue Jeans znajduje się w Mountain View, CA.


https://bluejeans.com/

Innowacyjność rozwiązania / usługi w porównaniu do rozwiązań dostępnych na rynku?

Serwis video konferencji online, który jest niedrogi, interoperacyjny (multi-vendor, multi-device), łatwy w obsłudze, skalowalny (multi-party) i bezpieczny.

Najważniejsze wdrożenia

Najważniejsze wdrożenia w Polsce:


1. Colliers International Poland Sp. z o.o.
2. SIA 4finance IT


Najważniejsze wdrożenia na świecie:
1. Italy
2. Oxford
3. EMEA HQ
4. HQ
5. Fulbright

Trzy najistotniejsze cechy wyróżniające rozwiązanie / usługę

- Interoperacyjność
Włączenie video do istniejących przepływów pracy, aby szybko rozwijać kulturę, efektywność i skuteczność całej swojej siły pracowników


- Skalowalność
Zarządzanie, bezpieczność i dostosowanie video komunikacji w czasie rzeczywistym w celu rozwiązania potrzeb video od małych spotkań do dużych.


- Integracja
Wspaniałe i spójne doświadczenie przyspiesza przyjęcie i zapewnienie kultury video, z mniejszą ilością czasu potrzebnego do szkolenia i wsparcia użytkowników końcowych.

Informacje o firmie

Arkadin jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się dostawców usług współpracy zdalnej na świecie. Działalnośćprowadzimy w 32 krajach na 6 kontynentach dostarczając pełne portfolio zintegrowanych rozwiązań audio, web, video konferencyjnych oraz Unified Communications.Od początku 2014 r. jesteśmy członkiem grupy NTT Communications, jednej z największych firm telekomunikacyjnych na świecie.

Blue Jeans
Blue Jeans

Blue Jeans Network to firma, która dostarcza interoperacyjne usługi video komunikacji opartych na chmurze, które łączą uczestników w szerokim zakresie urządzeń i...

zobacz więcej - kliknij